Stor Perde

Stor perde genellikle yaylı veya zincirli olmaktadır. Stor perde kullanım kolaylığı ile sıklıkla kullanım sağlamaktadır. Stor perdeyi açıp kapatmak için zinciri çekmemiz gerekmektedir. Stor perdeler diğer perde çeşitlerine nazaran oldukça kullanışlı ve daha işlevsel bir perde çeşididir. Üstelik diğer perde çeşitlerine göre görünümü oldukça dekoratif ve şık durmaktadır. Stor perdeler kreşlerde, ofislerde, evlerde sıklıkla tercih edilmektedir.  Stor perdeler görüntüsü ve şıklığı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bir perde türüdür. Güneş kırıcı özelliği ile de bulundurulan ortama oldukça loş bir hava katmaktadır. Perdenin en ve boy oranları, pencereye özel olarak yapılabilmektedir bunun yanı sıra kumaş eni genellikle 200 – 300 cm arasında olmaktadır. Kullanılan kumaş hangisi olursa olsun, stor perdeler ışığa karşı geçirgenliğe sahip değildir.

Stor perde özellikleri

Stor perde, her alanda kullanışlı bir şekilde kullanım sağlayacağınız perde türüdür. Stor perdeler günümüzde daha yaygın kullanım sağlamaktadır avantajları fazlalığı ile de sıklıkla tercih edilip, tavsiye edilmektedir. Stor perdelerde koton, polyester gibi birçok farklı kumaşlar kullanılabilmektedir. Fakat kullanılan kumaşların hepsinde olmasa da çoğunda black – out özelliği vardır. Yani bu kumaşlar, ışık veya güneş gibi parlaklıkların geçirgenliğini tamamen engelleyecek biçimde üretilişi sağlanmaktadır. Bu da kullanıcıların tercih sebeplerinden en belirgin sebeptir diyebiliriz. Stor perdeler de ham kumaş kullanılmamaktadır.  Genellikle stor perdelerde kullanılan kumaşlar makinelerde sertleştirilir ve kırılganlıkları önlenmektedir. Stor perde kullanıcıları da bilir ki stor perdelerin sert bir yapısı vardır. stor perdelerin epey bir kullanım alanları vardır bunlardan bazı kullanıcıları evde, ofislerde, otellerde, toplantı salonlarında ve dışarıdan görülmesi istenmeyen yerlerde kullanmak için de uygun bir perde çeşididir. Güneş ışıklarının yansımasını önlediği için, mutfaklarda ve restoranlarda da rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Stor perde fiyatları

Stor perde fiyatları her firmada farklılık gösterebilmektedir genellikle fiyatları etkileyen etkenler şunlardır;

  • Stor perde yapılacak alanın ölçüsü
  • Stor perdenin kumaşının kalitesi
  • Firmanın bilindik olup olmaması

Bunun gibi unsurlar stor perdenin fiyatlarında etki edebilmektedir. Sizlerde kullanacağınız alan için kaliteli bir stor perde arıyorsanız sitemizi inceleyebilir bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp İletişim