Jaluzi Perde

Jaluzi perde, birbirinden değişik malzemelerden üretilmiş açması ve kapaması stor perde tarzı olan bir perde çeşididir. Jaluzi perde yapımında kullanılan malzemeler ahşap, metal ya da plastik olmak üzere üçe farklı gruba ayrılır. Kullanışlı olması ve şık tasarımı sayesinde günümüzde pek çok mekanı süsleyen dekorasyonda farklılık yaratan son derece modern ve kullanışlı perdelerdir. Jaluzi perdeler yatay şeritlerden oluşur ve içeriyi göstermediği halde dışarıyı gösterebilen konforlu, rahat bir dizaynı vardır. Jaluzi perdeler çoğunlukla ofis ve iş yerlerinde kullanılan ince çizgiler halinde yapılmıştır. Jaluzi perdeler de stor perde çeşitlerinden bir tanesidir kullanımı aynıdır fakat yapıldığı malzeme farklıdır tül veya perde yerine metal veya ahşaptan üretimi sağlanmaktadır.

Jaluzi Perde Avantajları

Jaluzi perde, çoğunlukla ofis ve iş yerlerinde kullanılan ince çizgiler halinde yapılmış perdelerdir. Yıkandığı zaman oldukça kolay temizlenebilirken, tek tek silineceği zaman oldukça meşakkatli bir iş haline gelmektedir. Tercih edilmemesinin sebebi ve tek dezavantajı bu olabilir. Fakat bunun dışında mekâna uyum sağlayabilir. Kullanımı kolay ve mekanizmalı bir yapıya sahip olduğundan dolayı sık tercih edilen perdelerin başında gelmektedir. Salon ve oturma odalarında pek fazla seçilmemesinin nedeni de ortamın şıklığını bozmasıdır ve ortama soğuk bir görüntü katmasıdır. Bu nedenle jaluzi perdeler evde, mutfak veya balkonlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Tabii sizler Jaluzi perdeleri dilediğiniz alanda dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Balkonunuzun veya camınızın boyuna göre boyunu da ayarlayabilirsiniz dilerseniz de içeriye ışığı daha az alabilir veya daha fazla alabilirsiniz.

Jaluzi Perde Fiyatları

İlk çıktığı zamanlarda Jaluzi perde fiyatı diğer perdelerle yarışırken şimdi kumaş seçeneği de arttığı için daha ulaşılabilir bir haldedir. Bu sebeple diğer perdelere nazaran jaluzi perdeler daha uygun fiyatlı satılışı yapılmaktadır. Tabii ki fiyatlar bir çok nedene bağlı olarak değişebilmektedir. Değişkenlik göstermesinin bazı sebepleri de ham madesinin kalitesi, eni ve boyu gibi çeşitli niteliklerdir fakat sizlere tavsiyeniz jaluzi perde sahibi olma önce alacağınız firmayı da kapsamlı bir şekilde araştırmanızda büyük fayda vardır. Dilerseniz sitemizi ziyaret ederek daha fazla bilgiye sahip olabilir bizlerle iletişime geçerek kaliteli jaluzi perdelerimize sahip olabilirsiniz.

Whatsapp İletişim